10 августа в 0:00 → 16 августа в 0:00
Prague Pride 2015
Фестиваль
   ·   Spolek Prague Pride    ·   Opatovická 166/12, 11000 Praha 1 – Nové Město   ·   praguepride.cz   ·   facebook

Prague Pride se nesoustředí na rozdíly, ale na to, co máme všichni společné. Kampaň je reakcí na nárůst šikany a extremistických nálad v české společnosti, které jsou namířeny vůči jakýmkoli odlišnostem a obvykle pramení z neznalosti.

Festival se letos v Praze uskuteční v týdnu od 10. do 16. srpna a jeho součástí budou opět kulturní, společenské, debatní i duchovní akce. V týdnu před sobotním průvodem vyroste na Střeleckém ostrově festivalová vesnička. Lidé zde mohou navštívit koncerty, umělecké workshopy, sportovní odpoledne nebo si třeba užít piknik. V Pride House se letos promění Langhans – Centrum Člověka v tísni, kde se po celý týden budou odehrávat veřejné debaty.

Prague Pride 2015 přivítá významné mezinárodní hosty, řada z nich se přijede podělit o svůj inspirativní příběh na večeru Pride Voices. Bude mezi nimi bývalá islandská premiérka a první veřejně vyoutovaná hlava národní vlády Jóhanna Sigurðardóttir, nizozemský plavec Johan Kenkhuis – jeden z 11 otevřeně gay sportovců na olympiádě v Athénách 2004 nebo palestinský gay Abdul Rawashdi z oceňovaného dokumentu Yariva Mosera Neviditelní, který se před svou rodinou musel ukrývat na území Izraele. Do Prahy míří také 130členný pěvecký soubor The London Gay Men´s Chorus, který je od roku 1991 nejsilněji znějícím hlasem LGBT lidí po celém světě.

Zdroj: www.praguepride.cz.

Вход свободный!

В нашем календаре чего-то не хватает?

Знаете о грядущем «радужном» мероприятии, которое состоится в Праге? Или Вы сам организатор? Исправьте ситуацию! Сообщите нам скорее о нем и мы обязательно включим его в наш календарь!

Подробнее